Kamienie jako ozdoba ogrodu

Ogród to wspaniałe miejsce, które daje spokój, pozwala odpocząć po stresującym dniu. Zasadnicze znaczenie ma odpowiednia aranżacja działki. Doskonałym sposobem jest zainwestowanie w kamienie ogrodowe, które mogą zostać zaaranżowane jak kamienne ozdoby kamienne ozdoby. Są one niezwykle estetyczne, wytrzymałe, a ponadto nie kosztują dużo. Zauważyć należy, że nie ma dwóch tych samych kamieni, dlatego pozwalają na stworzenie niepowtarzalnej formy, która sprawi, że ogród stanie  się wyjątkowy.

Kamienne ogrodzenia

Ciekawym pomysłem na aranżacje ogrodu mogą być kamienne ogrodzenia ujęte w metalową siatkę, a więc ogrodzenia gabionowe. Prezentują się wyjątkowo. Pozwalają na wyznaczanie granic, a także wzmocnienie skarp na działce. W tym przypadku elementem, który uatrakcyjnia konstrukcję, są przęsła z drewnianych słupków.

Kolorowe kamienie

Innym pomysłem aranżacyjnym ogrodu mogą być malowane kamienie. Pełnią one funkcję dekoracyjną, a także przekazują ważne informacje (takie jak na przykład nazwy roślin). Określona alternatywa jest dobra, gdy czeka się na wzejście siewów.

Meble ogrodowe

Kamienie można także wykorzystać do przygotowania interesujących mebli ogrodowych. Mogą one stanowić podstawę pod własnoręcznie wykonane wyposażenie. Stół z kamieni  przyciągnie wzrok odwiedzających, gdy metalową siatkę wypełni się białymi otoczakami.

Kamienna fontanna

W ogrodzie bardzo dobrze będzie prezentować się kamienna fontanna niczym z japońskiego ogrodu. Taką kompozycję można zrobić samodzielnie. Do wykonania instalacji potrzebne są właściwe głazy i otwory. Kamienie trzeba wówczas ustawić na dobrej podstawie w formie stożka. Takie rozwiązanie będzie prezentować się niezwykle urokliwie.