Czym charakteryzuje się beton mostowy?

Beton mostowy wykorzystuje się przede wszystkim do budowania konstrukcji inżynierskich, głównie ze względu na to, że jest bardzo trwały. Najczęściej buduje się z niego mosty,  estakady i wiadukty, które wymagają szczególnej wytrzymałości, i muszą być wyjątkowo odporne na czynniki zewnętrzne, jak chociażby wiatr, deszcz, czy śnieg.

Co bardzo istotne beton mostowy posiada specjalne zezwolenie Ministra Transportu i Gospodarki Wodnej oraz posiada ogólną specyfikację techniczną GDDKiA. Wybierając beton mostowy, należy pamiętać o tym, aby był on produktem renomowanej firmy, w innym wypadku możemy narazić się na to, że wybudowana przez nas konstrukcja może ulec uszkodzeniu.

Jakie wymagania powinien spełnić beton mostowy?

 Beton mostowy powinien być przede wszystkim wykonany z materiałów najwyższej jakości. Tylko zastosowanie cementów i domieszek odpowiedniej klasy może nam zagwarantować trwałość adekwatną do budowanej konstrukcji, jaką jest na przykład most.

Jakie są największe korzyści z korzystania z betonu mostowego?

  • Elastyczność formowania

Beton mostowy jest bardzo elastycznym materiałem, dlatego będzie nadawał się do nawet najbardziej skomplikowanych konstrukcji. Zakres wytrzymałości tego betonu to od C25/30 do C70/85, więc jest bardzo szeroki. W przypadku najbardziej skomplikowanych konstrukcji jest możliwość specjalnego dopasowania betonu do budowanej konstrukcji.

  • Trwałość konstrukcji

Beton mostowy to jeden z najtrwalszych materiałów. Wybierając go do budowy naszej konstrukcji, gwarantujemy, że będzie nam przez wiele lat służyć, a także znacznie wydłużymy jej żywotność.

  • Łatwość wbudowania

Beton mostowy jest wykonany z najwyższej jakości materiałów, których stabilność jest określone w klasie S, lub F. Dzięki temu beton jest bardzo podatny na pompowanie i jego wbudowanie jest bardzo proste i nie sprawia większych problemów.

  • Najwyższa jakość składników

Beton mostowy jest wykonany z najwyższej klasy składników jak chociażby cementy CEM I 42,5 R – NA/SR3; CEM I 52,5 R – NA/SR3; CEM III/A 42,5 N/NA/HSR/LH, oraz kruszywa łamane, piasek i inne domieszki, czy dodatki do betonu.  Dzięki temu jest produktem najwyższej jakości, o bardzo wysokim stopniu trwałości.