Gdzie znajdą zastosowanie bloczki betonowe fundamentowe?

Bloczki betonowe fundamentowe ze względu na swoje rozmiary i właściwości mają szereg zastosowań. Służą głównie do wznoszenia fundamentów, budownictwa podpiwniczonego.

Gdzie mogą być stosowane bloczki betonowe fundamentowe?

Bloczki betonowe fundamentowe produkuje się z najwyższej jakości betonu. Stosuje się je do budowania fundamentów oraz piwnic pod zabudowy jednorodzinne. Nadają się na ściany działowe, ale również konstrukcje zewnętrzne i wewnętrzne. Bardzo często buduje się z nich garaże, ogrodzenia, domki działkowe. Ze względu na swoje właściwości, są odporne na mróz i wilgoć. Materiał ten jest często wykorzystywany ze względu na swoją cenę.  Stawianie ścian z bloczków nie wymaga specjalistycznej wiedzy. Bloczki fundamentowe dostępne są w różnych rozmiarach, jeśli potrzebujemy mniejsze bloczki, nie trzeba ich ciąć, co ułatwia i skraca czas pracy. Muruje się je zaprawą cementową. Ban-Kor-Bet producent betonu oferuje w sprzedaży bloczki betonowe, słupki graniczne, płyty drogowe.

Właściwości bloczków fundamentowych

Bloczki betonowe fundamentowe odporne są na czynniki zewnętrzne. Cechują się dużą wytrzymałością na ściskanie, dlatego też służą do wykonywania ścian fundamentowych. Ponadto charakteryzują się mrozoodpornością oraz wodoszczelnością co jest ważne przy budowie niskich partiach budynków jak fundamenty, oraz piwnice. Bloczki betonowe to materiał niepalny, o jednolitej strukturze. Ważnym elementem jest również to, iż produkowane są o dużych rozmiarach, co zdecydowanie przyspiesza proces budowy. Bloczki można układać wzdłuż lub w poprzek w zależności od tego, jaki gruby ma być mur. Ze względu na swoje dobre właściwości zyskuje sporą przewagę nad betonem wylewanym. Ma zdecydowanie lepsze parametry wytrzymałościowe, ich ciężar waha się w granicach 25 do 30 kg, czas budowy jest krótszy, nie trzeba czekać na wyschnięcie betonu. Transport odbywa się na paletach, a nadmierną ilość można zwrócić.