BLOG

Zapraszamy do zapoznania się z artykułami bloga

Cover Image

Wady i zalety stosowania soli drogowej

Zimowe opady śniegu mogą sparaliżować ruch uliczny. Komunalne pojazdy wyposażone w pługi szybko są w stanie usunąć zalegającą masę. Jednak większym zagrożeniem jest lód, który może pojawić się nawet przy niewielkich opadach. Wtedy z pomocą przychodzi sól drogowa, która jest w stanie skutecznie pomóc w walce z oblodzeniem.

Więcej

Cover Image

Do czego służą bloczki betonowe?

Prefabrykowane bloczki betonowe są materiałem niezwykle uniwersalnym. Są niezastąpione zarówno w budownictwie mieszkaniowym, jak i użyteczności publicznej. Występują w wielu wariantach, kształtach i rozmiarach. Przyspieszają prace i ułatwiają stawianie ścian. Przeczytaj, gdzie mogą się sprawdzić i jakie mają właściwości.

Więcej

Cover Image

Jak przebiega proces produkcji betonu?

Podstawowymi budulcami betonu są woda, cement i kruszywo. Jednak nowoczesne mieszanki różnią się składem w zależności od przeznaczenia i oczekiwanych parametrów. Produkcja wymaga nie tylko wysokiej jakości składników, ale też nowoczesnych maszyn i technologii.

Więcej

Cover Image

Beton mostowy, kontraktorowy, posadzkowy. Porównanie

Produkcja betonu wymaga użycia odpowiednio dobranych składników oraz właściwej technologii. W zależności od przeznaczenia może on cechować się odmiennymi parametrami. Sprawdź, czym różnią się poszczególne rodzaje betonu i jakie mają właściwości.

Więcej

Cover Image

Jakie są najczęściej stosowane domieszki do betonu?

Beton sam w sobie stanowi mieszankę wody cementu i kruszywa. W zależności od tego, jakiego typu prac będzie dotyczył, miejsca zastosowania można do niego dodać odpowiedniego typu dodatku, który poprawi, a mówiąc dokładniej — zwiększy parametry użytkowe mieszaniny.

Więcej

Cover Image

Jakiego betonu użyć do stabilizacji gruntu?

Proces stabilizacji gruntu za pomocą betonu ma kilka zalet. Przede wszystkim korzystnie wpływa na jego nośność, a także poprawia odporność na czynniki zewnętrzne. Jakiego betonu użyć jednak do tego celu? Serdecznie zachęcamy do lektury.

Więcej