BLOG

Blog

Cover Image

Czym charakteryzuje się beton mostowy?

Beton mostowy wykorzystuje się przede wszystkim do budowania konstrukcji inżynierskich, głównie ze względu na to, że jest bardzo trwały. Najczęściej buduje się z niego mosty,  estakady i wiadukty, które wymagają szczególnej wytrzymałości, i muszą być wyjątkowo odporne na czynniki zewnętrzne, jak chociażby wiatr, deszcz, czy śnieg.

Co bardzo istotne beton mostowy posiada specjalne zezwolenie Ministra Transportu i Gospodarki Wodnej oraz posiada ogólną specyfikację techniczną GDDKiA. Wybierając beton mostowy, należy pamiętać o tym, aby był on produktem renomowanej firmy, w innym wypadku możemy narazić się na to, że wybudowana przez nas konstrukcja może ulec uszkodzeniu.

Jakie wymagania powinien spełnić beton mostowy?

 Beton mostowy powinien być przede wszystkim wykonany z materiałów najwyższej jakości. Tylko zastosowanie cementów i domieszek odpowiedniej klasy może nam zagwarantować trwałość adekwatną do budowanej konstrukcji, jaką jest na przykład most.

Jakie są największe korzyści z korzystania z betonu mostowego?

  • Elastyczność formowania

Beton mostowy jest bardzo elastycznym materiałem, dlatego będzie nadawał się do nawet najbardziej skomplikowanych konstrukcji. Zakres wytrzymałości tego betonu to od C25/30 do C70/85, więc jest bardzo szeroki. W przypadku najbardziej skomplikowanych konstrukcji jest możliwość specjalnego dopasowania betonu do budowanej konstrukcji.

  • Trwałość konstrukcji

Beton mostowy to jeden z najtrwalszych materiałów. Wybierając go do budowy naszej konstrukcji, gwarantujemy, że będzie nam przez wiele lat służyć, a także znacznie wydłużymy jej żywotność.

  • Łatwość wbudowania

Beton mostowy jest wykonany z najwyższej jakości materiałów, których stabilność jest określone w klasie S, lub F. Dzięki temu beton jest bardzo podatny na pompowanie i jego wbudowanie jest bardzo proste i nie sprawia większych problemów.

  • Najwyższa jakość składników

Beton mostowy jest wykonany z najwyższej klasy składników jak chociażby cementy CEM I 42,5 R – NA/SR3; CEM I 52,5 R – NA/SR3; CEM III/A 42,5 N/NA/HSR/LH, oraz kruszywa łamane, piasek i inne domieszki, czy dodatki do betonu.  Dzięki temu jest produktem najwyższej jakości, o bardzo wysokim stopniu trwałości.

Wróć